Заручини в середні віки. У чому знать могла позаздрити звичайним жителям | Ресторан «Гридниця»

Заручини в середні віки. У чому знать могла позаздрити звичайним жителям

zaruchyny-seredni-viky

Як відомо, королі можуть усе, але лише не одружуватися по любові. Втім, у середні віки любові в принципі приділялося далеко не першорядне значення при виборі майбутнього чоловіка або дружини, а часто від самих молодих взагалі нічого не залежало. Особливо це стосувалося знаті.

Напевно юні мешканки Олеського замку теж мріяли про гарне весілля по любові, але приблизно з восьми років більшість дівчаток вже знали, за кого вони вийдуть заміж: рішення приймали батьки, діючи в своїх інтересах або вирішуючи урядові питання. Знатні женихи або їх посланці (деякі могли бути старшими за батьків нареченої) під’їжджали з розкішним кортежем до стін Олеського замку, і якщо їх приймали і вели в найголовніший, гарний зал, це означало, що батьки готові обговорити умови угоди. Рішення приймалося в залежності від того, наскільки дорогий подарунок готовий зробити наречений, або чим він може бути корисний майбутньому тестеві. Заручини могли відбуватися, щоб об’єднати землі, отримати потужного військового союзника.

закохані перед заручинами

Серед городян і селян заручення відбувалося набагато веселіше і цікавіше, хоча сам наречений в ньому не брав участі. Ввечері або вночі до будинку майбутньої нареченої засилали сватів. Женихи намагалися вибрати веселого свата, балакучого, що вміє розсмішити, заспівати пісню, налаштувати батьків нареченої на добрий лад. Особливо це було важливо, якщо наречений походив з бідної сім’ї, або не міг дати великий подарунок, викуп. Якщо ж наречена була зовсім юна, батьки зазвичай відмовляли таким сватам, але вже по наближенню років 12-13 готові були розглянути такі пропозиції. Бідним женихам зазвичай діставалися дівчата близько 15-17 років, яких не хотіли брати інші.

українське сватання заручини

Свати рідко направлялися лише в одну сім’ю. При відмові вони не сумували і йшли далі – до будинку наступної потенційної нареченої. У селах і містечках сватів зазвичай поїли горілкою, в замках знаті, як в Олеському, частіше подавали більш вишукані наливки і настоянки. До речі,  навіть сьогодні у замку готують особливі наливки за традиційними рецептами. Обов’язково варто спробувати вишневу, ожинову, сливову – солодкі наливки зазвичай означали, що наречений подобається, і його пропозицію готові прийняти. Часниковка і перчанівка подавалися як знак, що наречений не дуже підходить, і, можливо, потрібно запропонувати більше.

У Олеському замку і сьогодні часто роблять пропозиції: чудова природа і парк, могутній замок, але сьогодні пропозиції робляться по любові, і щасливі наречені щиро відповідають згодою. А відзначити заручини можна прямо тут, в ресторані «Гридниця», як і відгуляти дивовижне весілля в середньовічному стилі: з традиційними стравами, веселими танцями та розвагами!

Телефонуйте – 0676711303, 0631511808 Ярослава, господиня ресторану «Гридниця»

Олеський замок
Віртуальний Тур
ресторан:+38 (067) 67 11 303
екскурсії:+38 (032) 64 25 193