Як організувати українське весілля: підготовка, традиції | Ресторан «Гридниця»

Як організувати українське весілля?

українське весілля в гридниці

Український фольклор з давніх здавен наповнений своїми прадавніми традиціями та цікавими обрядами. Саме тому з кожним роком все більше молодят обирають саме традиційний стиль для святкування свого весілля.

Традиції

Українське весілля завжди відзначалося безліччю обрядів та традицій, які мають супроводжувати молодят не тільки під час вінчання, але й під час самої забави.  Таємниці обрядів та ритуалів святкування весілля на походять з початку християнства та передбачають виконання певних ритуалів, яких мають дотримуватися молодята. Під час весільної церемонії  руки молодят обов’язково зв’язують рушником на щасливу долю, а  як символ Трійці подружжя має зробити три ковтки з спільної срібної чаші. Така чаша не тільки символізує вірність та кохання у радості та горі, але й зміцнює зв’язок молодої сім’ї.

Будь-яке українське весілля розпочинається з традиційної зустрічі подружжя біля входу у ресторан. Батики, а також старости весілля мають зустріти наречених з подарункам. Такими символічними дарами є мед та вино, хліб та сіль. Здавна хліб символізує щедрість, сіль – потреби, мед – солодке життя, а вино – достаток та сімейне процвітання.  Після традиційного куштування розпочинається сама забава з традиційно українськими танцями та піснями.

Музика та танці

танці на українському весіллі

Полька, коломийка, традиційні вальсові танці – під таку музику дійсно приємно потанцювати як молодим, так і старшому поколінню. В організації традиційного весілля важливо правильно підібрати музичний гурт, що виконуватиме українські пісні. На відміну від класичного, більш спокійного, весілля, українське святкування запальне та веселе. Така атмосфера повинна підтримуватись не лише гостями та тамадою, але й музикантами. Скрипка, сопілка, іоніка та обов’язково важкий бубен, що задає ритм всьому святу.

Староста або ж тамада

Відповідально потрібно підходити також до вибору тамади або ж старости. Це повинна бути розумна та ввічлива людина, проте й весела та запальна в той же час. Для українського весілля тамада повинен володіти традиційною західною говіркою, але досконало, оскільки перекручені слова звучатимуть дивно та смішно, а часом і не приємно. Веселі українські гуморески, жарти, приказки на тему весілля, вміння розвеселити, знання українських пісень –все це повинно бути властиво справжньому тамаді.

Одяг молодят та гостей

Традиційне весілля передбачає і особливий український дрес-код. І це стосується не тільки молодят, але й гостей. Таке «костюмоване» весілля краще робити маленьким – не більше 60 осіб. Адже не завжди можна вмовити колег чи далеких родичів вдягнути вишиту сорочку, а близькі люди завжди Вас підтримають.

Молодята можуть обрати для себе більш сучасний варіант українського одягу: для молодої – декоровану вишивкою весільну сукню сучасного фасону; для молодого – вишита сорочка з класичними штанами.

Якщо ж Ви мрієте про справжній весільний стрій згідно усіх традицій, тоді прийдеться добре постаратись. В першу чергу, Ви повинні обрати регіон з якого походитиме костюм. Можливо Ви захочете підтримати своє поліське чи бойківське, чи гуцульське коріння.

Далі потрібно знайти хорошого майстра чи майстриню, хто пошиє та вишиє усе спеціально для Вас. Будьте готовими до того, що такий стрій коштуватиме далеко не дешево, а навіть дорожче, ніж найкраще класичне плаття чи костюм. У магазинах пропонують готовий стрій, проте він переважно не враховує усіх елементів, які були наділені нашими пращурами особливою символікою та значенням.

Де відсвяткувати українське весілля?

Ресторан «Гридниця» – це гармонійне поєднання стародавнього колориту, затишної атмосфери та вишуканих українських страв. Саме тут для Вас організують справжні народні танці, цікаві конкурси та оригінальні розваги в українському стилі.

Запрошуємо Вас до нашого ресторану для весілля: повірте, Ви не пошкодуєте, що обрали саме «Гридницю».

Олеський замок
Віртуальний Тур
ресторан:+38 (067) 67 11 303
екскурсії:+38 (032) 64 25 193