Танцюють всі | Ресторан «Гридниця»

Танцюють всі

середньовічні танці в Олеському замку

Що ви знаєте про сальтарелло, гальярду, альманді і полонез? Мабуть, зовсім трішки або ж взагалі нічого. Це види хореографічних композицій, які були дуже популярні у XVI столітті в Європі. Саме в епоху Середньовіччя культура танцю дуже стрімко та динамічно розвивалася. Королі любили дивувати своїх гостей.

Танцювали також і на Галичині. Оскільки українські землі у середньовіччі постійно були під владою різних держав, відповідно і танці були найрізноманітніші.

У 1671 році Ян III Собеський одружується зі своєю коханою Марисенькою і на її день народження вирішує зробити сюрприз – влаштовує конкурс на найкращого танцівника. Запрошені були не тільки заможні гості з Франції, Австрії та Італії, а й прості люди. Нагороду за перемогу король оцінив у 1 тис. злотих. Розпочався святковий бал з танцю павана, який виконується величаво і повільно, потім його змінив танок сальтарелло, в якому вже потрібно було енергійно та динамічно витанцьовувати різні па. Музики змінювали одну мелодію на іншу і тим самим створювали веселий та жвавий ритм вечора. Коли ж розпочалась гальярда, то в танок пустились і король Ян Собеський з королевою, бо це був один з найвеселіших та найулюбленіших танців Середньовіччя.

Далі переміно танцювались кароль, менует, вальс і полька. За всіма учасниками із задоволенням  спостерігали «журі» і вже було видно фаворитів. Бал тривав до ранку наступного дня і завершився величавим польським танцем, який називається «полонез» або «ходозний». Це був розмірений і плавний танок з ніжними віночками. Королівська сім’я, не вагаючись, обрала переможця – П’єра Булоза, який і отримав обіцяну нагороду та визнання.

Чи хотіли б ви спробувати себе у таких незвичайних танцях? Завітайте в ресторан «Гридниця», що в Олеському замку, і ми вас навчимо. Ви також можете потанцювати ці особливі танці, організувавши у нас своє корпоратив, ювілей чи весілля у стилі Середньовіччя.

Це буде справді незабутньо та весело!

Олеський замок
Віртуальний Тур
ресторан:+38 (067) 67 11 303
екскурсії:+38 (032) 64 25 193