Середньовічні традиціі весілля | Ресторан «Гридниця»

Середньовічні традиціі весілля

весілля у середньовіччі

Доба Середньовіччя схована від нас пеленою століть, але романтичний дух того часу захоплює і вабить досі. Шляхетні лицарі у коштовних латах, прекрасні дами в розкішних уборах, турніри і полювання, звитяга і честь. І звичайно любов, за яку віддавали життя. За любов не шкодували маєтків, за один погляд чарівної панни сходилися в нещадному поєдинку, за честь дами воювали цілі королівства, а весільні бенкети були такі гучні, що їх відголоски дійшли до нас. Про таке кохання складали балади, їх переспівували, записували, завдяки чому сьогодні нам відомо, як же відбувалося весілля в ті далекі часи.

Часто для того, щоб отримати згоду жаданої панни, лицарі проходили випробування. На змагання допускалися молоді шляхтичі, рівні за честю. Билися на мечах або списах. Метою було перемогти у турнірі, а наречена ставала таким собі гран-прі. Також відомий звичай – загадувати загадки. Це було дуже поширено по всій Європі. І багатенно молодих дворян ламали собі голови в надії справити враження на даму серця і отримати згоду на шлюб.

Договори про згоду закріплювалися коштовними подарунками з обох сторін. Наречена одягала на руку перстень, а лицар отримував хустину з її вензелем або рукавичку. Подарунки отримували члени сім`ї і, навіть, прислуга – гроші або солодощі. Герольди оголошували про цю подію.

В ті часи не обов`язково було йти в храм, щоб обвінчатися. Священник міг провести церемонію весілля будь-де. Шлюб укладали в тронному залі замку, але часто і на природі, прикрасивши дерево, під яким проходила церемонія, квітами і травами, щоб захиститися від чарів і улестити духів. В ці вінки обов`язково впліталися голівки часнику, омела і чебрець.

Весільні бенкети проходили гучно. На столах переважно м`ясні страви, багато пили. Музики і блазні розважали гостей. В розпалі свята молодих проводжали в спальню. Для того, щоб переконатися, що шлюб відбувся, гості чекали на підтвердження: наречений демонстрував підв`язку. Це була досить інтимна частина жіночого туалету і тому слугувала вагомим доказом. Підв`язка кидалася дружкам. Після цього молодятам дарували подарунки.

Наступного дня бенкет продовжувався. Влаштовувалися ігрища, змагання. А молоді на конях у супроводі рідних об`їжджали свої володіння, щоб усі побачили нових господарів.

В вельможних родинах, які мали землі і статки, шлюби влаштовувалися швидше з політичних міркувань, ніж через щирі почуття наречених. Це примножувало маєтки і підсилювало вплив та статус обох родин. Почуття до уваги не бралися, що ставало причиною частих випадків викрадення нареченої. Викрадали молодих панн і, навіть, заміжніх жінок. На такі рішучі дії штовхала сильна, але безнадійна любов. При цьому шляхтичу допомагали друзі, або брати. При спробі завадити викраденню старалися заплатити викуп, часом дуже великий, щоб уникнути сутички.

Дивовижно, що деякі звичаї, навіть, втративши первісну ціль, все-таки дійшли до нас через роки і століття.

Олеський замок
Віртуальний Тур
ресторан:+38 (067) 67 11 303
екскурсії:+38 (032) 64 25 193