Лицарські бої у Олеському замку | Ресторан «Гридниця»

Природа допомагає переможцю

лицарьскі бої під замком

Що ви знаєте про середньовічні розваги? Мабуть перша асоціація – це лицарські змагання і королівські бали. Саме так розважались і в Олеському замку в давні часи. Та найбільш вражаючий лицарський турнір відбувся взимку 1366 року.

Саме тоді король Казимир Великий здобуває блискучу перемогу в боротьбі з литовським князем Любартом і вирішує гучно відсвяткувати цю подію. На той час на Галичині було небагато лицарів, адже це було не дешевим задоволенням. Кольчуга складалася із 36 тисяч залізних кілець і мала досить складний спосіб виготовлення. Дорогим був і кінь. Це була суміш бельгійського тяговоза та арабського скакуна. Король запросив на цей турнір лицарів з усієї Європи, і це стало  справжнім видовищем для заможних гостей. Нагородою за перемогу він пообіцяв «Орден Святого Георгія» і нову зброю. В день змагань було сонячно і дуже морозяно.

До битви були готові перші лицарі – Всеволод і Артур. Вони розігнались, тримаючи в руках свої списи і з шаленою швидкістю помчали на зустріч один одному. Земля здригалась від швидкого бігу коней, мороз виїдав очі, а небо враз ставало все чорнішим. Врешті Артур замахнувся і готовий був збити свого супротивника з коня. Та його спіткала невдача – кінь застряг в болоті, яке зовсім несподівано опинилось на його шляху. Воно «проковтнуло» коня і сам Артур чудом зміг спастись від вірної смерті. Це була перемога Всеволода. Так вирішила сама природа. Турнір продовжився, та Всеволод вправно перемагав і інших лицарів. Король був настільки вражений його вміннями та мужністю, що зробив його свої головним гридином …

Лицарські змагання проводяться і сьогодні, а щоб їх побачити та взяти участь у справжніх розвагах середньовіччя – достатньо завітати в Олеський замок та ресторан Гридниця. Лицарський бій також може стати частиною Вашого весілля, дня народження чи корпоративу, який Ви можете відсвяткувати в нашому ресторані. Чекаємо вас!

Олеський замок
Віртуальний Тур
ресторан:+38 (067) 67 11 303
екскурсії:+38 (032) 64 25 193