Олеський замок. Історія, екскурсії, графік роботи, 3D тур | Ресторан «Гридниця»

Олеський замок

Трішки історії

Древній Олеський замок – без сумніву, одна із найгарніших прикрас у скарбниці української і навіть європейської історії. Суворі стіни цієї унікальної будівлі сотні років зберігають таємниці королів, а тисячі туристів щодня прибувають сюди у пошуках цікавих знань та вражень.

Польські королі Ян III Собеський та Міхал Корибут Вишневецький, литовський князь Любарт, батько гетьмана Богдана Хмельницького, знаменитий магнат Іван Данилович – життя усіх цих історичних постатей так чи інакше пов’язано із Олеським замком.

Будівлю вважають однією із найстаріших фортець України часів Кивської Русі. Нічого дивного,  перші історичні згадки про замок сягають  ще  1327 року. Так, чимало істориків припускають, що замок побудував один із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича – Лев або ж Андрій.

У всі наступні століття за Олеський замок точилася запекла боротьба. Спершу – між Литвою та Польщею. У 1340 році будівля перейшла до великого князя литовського Любарта, а вже через чверть століття його відвоював король Казимир Великий.

Зазнав замок і численних татарських набігів, в результаті яких неодноразово відбудовувався тамтешніми жителями.

У 1605 році замок внаслідок декільком шлюбних союзів між заможними родинами отримує ще одного славнозвісного власника – руського магната Івана Даниловича. Цей період подарував замку відразу дві визначні історичні події: за часів Даниловича у будівлі прислуговував батька самого гетьмана Богдана Хмельницького – Михайло Хмель. А у 1629 році унаслідок шлюбу доньки Даниловича та шляхтича Якуба Собешина в Олеському замку народжується майбутній польський король – Ян III Собеський.

Тривалий період будівля залишалася у занедбаному стані. Нічого дивного, у радянську епоху стіни величного замку перетворилися на сільськогосподарську школу для жінок, а у воєнні роки –стали військовими складами. Втім, завдяки відомому українському мистецтвознавцю Борису Возницькому замок у 1970 році перетворився у справжній музей-заповідник.  Реставровано чимало об’єктів, більше того – стараннями Львівської Галереї мистецтв експозиція замку поповнилася новими ексклюзивними роботами.

Замок-музей

Сьогодні Олеський замок – це справді місце знаменитих експонатів. Історики налічують більше 1500 експонатних одиниць, серед яких – чимало українських ікон, дерев’яні скульптури, мармурове погруддя королеви Варвари Радзивіл, портрет магната Миколи Василя Потоцького, батальна картина «Битва під Віднем», унікальна колекція творів скульптора Івана Пінзеля, західноєвропейські гобелени у дусі бароко та маньєризму, оригінальні меблі 17-18 століття і багато інших цінних історичних пам’яток.

Екскурсії

Туристичні агентства пропонують ряд турів до Олеського замку, включно з іншими замками Галичини – Підгорецьким, Золочівським. Вартість таких екскурсій залежить від обраного Вами туроператора. До прикладу, рекомендуємо чудово організатора “У пасажі Андреолі” (їх сайт http://lviv-tourist.info/), який влаштує для Вас чудову прогулянку по Львову та екскурсію у замки Львівщини, в тому числі і в Олеський.

Ви також можете самостійно замовити екскурсію у самому замку – персональну чи групову. Екскурсії замком діють щодня, окрім понеділка, з 10 до 16 години.

Ви також можете придбати квиток та самостійно оглянути експозицію. Ціни на квитки:

  • для дітей – 5 грн. (ціна екскурсії – 30 грн.)
  • для студентів середніх та вищих учбових закладів України- 10 грн. (ціна екскурсії – 30 грн.)
  • для дорослих – 20 грн. (ціна екскурсії – 50 грн.)
  • для двох дорослих осіб, які супроводжують групу дітей, вхід безкоштовний у всіх відділах галереї.

Замок є одним із найпопулярніших туристичних об’єктів Західної України, входить до знаменитого туристичного маршруту «Золота підкова Львівщини». У замку також є ресторан у середньовічному стилі, який також варто відвідати.

Як доїхати?

Олеський замок розташований на 50-метровому пагорбі,  у невеликому містечку Олесько, що у Бузькому районі Львівської області (75 км від Львова).

Зі Львова автобусом

На АС-2 (Північна автостанція, м. Львів, вул. Хмельницького, 225) сідаємо на автобус Львів-Броди, що проїжджає через Олесько. Просимо водія, щоб висадив Вас на правильній зупинці, звідки потрібно пройтись біля 15 хв. пішки.

до олеського замку карта

Автомобілем

Якщо Ви подорожуєте автомобілем, Вам необхідно їхати дорогою М 06 до м. Рівне. В напрямку від Львова замок знаходиться на 75-ому кілометрі траси.

схема доїзду автомобілем

Доїжджаємо поїздом

Ви також можете скористатися електричкою Львів-Здолбунів, хоча це не надто вигідний варіант. З Ожидова чи Кутів потрібно додатково добиратись до Олесько, що не завжди зручно.

Графік роботи

Ви можете відвідати замок, експозицію Львівської галереї мистецтв щодня, окрім понеділка з 10:00 до 16.00.

Віртуальний 3D тур з видом на замок

Олеський замок
Віртуальний Тур
ресторан:
+38 (067) 67 11 303

екскурсії:
+38 (032) 64 25 193