Королівська історія кохання | Ресторан «Гридниця»

Королівська історія кохання

DSC_7592

Олеський замок відомий тим, що у ньому проживали королі та знатні люди. Одним з  найвідоміших є король Ян ІІІ Собеський. Він був дуже мужній, хоробрий  і … романтичний.

У 1655 році в королівському палаці у Варшаві він вперше побачив її – француженку Марію Казимиру Луїзу де ла Гранж д’Аркуїн. Йому було 26 років, їй – 14. Їхнє кохання спалахнуло миттєво. Однак їм не судилось бути разом, бо через два роки Марисенька (так називав її король) вийшла заміж за князя Яна Замойського. Їхнє весілля було дуже розкішним – з’їдено 2 тони м’яса і випито 300 бочок токайського вина. Але щасливою в шлюбі Марія Казимира так не була. В неї починається листування з Яном Собеський. Майбутній король робив надзвичайні листи-послання – писав на найрізноманітніших тканинах, дерев’яних дошках, пелюстках троянд і дорогоцінних монетах. Щоразу він писав довші і пристрасніші листи, найбільший з них був в довжину 7 метрів. За історію їхнього листування  було написано близько 4000 листів. Вони навіть придумали особливе кодування – свої почуття називали «апельсинами», а запального Яна француженка називала Порохом. У квітні 1665 року помирає чоловік Марії Казимири і вона нарешті може повністю законно віддатись коханому Яну.

У них була неймовірна весільна церемонія, після якої подружжя прожило ще 30 років. Марія Казимира народила королю 13 дітей і була дуже турботливою матір’ю. Вони дуже любили подорожувати разом і робити романтичні сюрпризи один одному. Навіть після смерті здійснили спільну поїздку: у 1733 році їх останки перевезли в краківський замок Вавель.

весілля у гридниці

P.S. Якщо ваша історія кохання не менш романтична – запрошуємо вас втілити свою казку в Олеському замку, відсвяткувавши весілля в ресторані у середньовічному стилі. Таку церемонію ви і ваші гості запам’ятають назавжди!

Олеський замок
Віртуальний Тур
ресторан:+38 (067) 67 11 303
екскурсії:+38 (032) 64 25 193