Імбирний пряник: коротка історія | Ресторан «Гридниця»

Імбирний пряник – інструмент політичної пропаганди

імбирний пряник історія

Сьогодні ми розповімо про імбирні пряники. Цей невід’ємний атрибут застільних частувань прийшов до нас із середньовічної Праги.

У 1335 році ми вперше зустрічаємо згадку про пряники, а у 1415 вже читаємо про гільдію пекарів пряників. Навіщо є така смішна гільдія спитаєте ви, чи не могли їх пекти просто пекарі?

пряник з быблыйним зображенням

Відповідь на це питання ховається у рецепті та у зовнішньому вигляді тогочасних пряників.

Адже сучасна традиція прикрашати їх глазурованими візерунками – це теж данина старовинному мистецтву.

Пекар пряників був у кожному місті, а у кожного пекаря була одна або декілька спеціальних дощок.

Дошки для пряників виготовляли майстрами-різбярами та слугували для нанесення на випічку особливого малюнку. Часом дошки виготовляли самі пекарі, тоді таке мистецтво передавалося від батька до сина. У Німецьких пряникових гільдіях учень повинен був вирізьбити свою першу дошку, і тільки тоді він ставав майстром.

Пряник – це надзвичайно популярні солодощі у середні віки. Різні міста західної Європи змагалися за право першості у майстерності випічки. На початку XV століття столицею пекарів-пряничників була Прага, але скоро на перше місце вийшла Богемія.

пекар пряників

Зображення на пряниках, як і більшість речей у середньовіччі мали своє сакральне значення. Там можна було побачити святих, побутові та релігійні сюжети, монархів та повчальні історії. Часом солодощі ставали не лише їжею а і сувеніром, оберегом, або навіть джерелом політичної пропаганди! Вельможі наймали пекарів, щоб ті виготовляли пряники з їх гербами та символікою.

старовинний пряникімбирний пряник з середньовіччяпряник імбирний

Ось деякі значення малюнків: собака це вірність, свиня приносила удачу, малюк у пеленках символізував справжню дитину, заєць – знак плодючості, лев – мужності, а пряник із серцем дарували одне одному закохані.

Рецептів пряників збереглося просто величезна кількість, ми разом приготуємо їх у наступному випуску.

пряник сердечком

Олеський замок
Віртуальний Тур
ресторан:+38 (067) 67 11 303
екскурсії:+38 (032) 64 25 193